Angielski dla początkujących – jak się zabrać za naukę?

 

Język angielski dla początkujących. Jak się za niego zabrać?

Być może jak wiele osób, masz za sobą doświadczenia z nauką angielskiego. Najczęściej chodzi o lekcje w szkole, kurs językowy lub spotkania z lektorem, które odbywały się popołudniami po regularnych zajęciach szkolnych. Niestety nie zawsze takie doświadczenia sprawiają, że twój poziom jest choćby “średniozaawansowany”. Jest wiele powodów, dla których osoby uczące się wcześniej języka wciąż są początkujące i ciągle rozpoczynają naukę od zera. Jak szybko i na stałe przeskoczyć z poziomu “podstawowego” na upragnione wyższe poziomy i wyrobić w sobie językową biegłość? W jaki sposób zadbać o język angielski dla początkujących, którzy chcą rozpocząć naukę? Sprawdź!

Nauka angielskiego dla początkujących nie zawsze od razu daje zadowalające efekty!

Głównym “winowajcą” odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest brak motywacji i dobór niewłaściwych metod uczenia. Tak często dzieje się w szkole, gdzie nie ma miejsca na indywidualizm. Podobnie wyglądają kursy dla dzieci i młodzieży, których uczestnicy często nie wiedzą, po co właściwie się uczą i nie widzą sensu w spędzaniu wielu godzin na nudnych lekcjach. Z kolei dorosłym, zabieganym i zapracowanym, brakuje czasu i energii. Po początkowym przypływie zapału stwierdzają, że nauka języka angielskiego dla początkujących nie jest im potrzebna lub nie ma szans postępować na tyle szybko, by przynieść wymierne korzyści. Aby przełamać ten impas i ruszyć wreszcie z miejsca, trzeba zerwać z dotychczasowym schematem. Jak tego dokonać?

Intensywny kurs angielskiego a określenie celu nauki

Ludzki umysł jest tak skonstruowany, że nie czuje się najlepiej, trwając przy czymś bez celu. Dlatego potrzebny będzie prawdziwy, solidny powód, dla którego warto jeszcze raz przejść przez język angielski dla początkujących. Solidnie opanować podstawy i wracać do nich już tylko w ramach przypomnienia, z coraz wyższych szczebli znajomości języka. Jak znaleźć swój cel? Najlepiej idąc za tym, co popchnęło cię do nauki. Być może była to chęć podniesienia kwalifikacji zawodowych, może marzenie o swobodnej rozmowie z obcokrajowcami w wakacje, a może chęć swobodnego odnalezienia się na międzynarodowych konferencjach?

Nowoczesny kurs angielskiego online dla szybszych efektów

Angielski dla początkujących jest dziś podany w wielu nowoczesnych, atrakcyjnych formach. Jeśli na samą myśl o kolejnym, zorganizowanym kursie i spotkaniach w klasie cierpnie ci skóra, przemyśl kurs angielskiego online – na spokojnie, w domu, we własnym tempie. Być może z czasem zechcesz dołączyć do niego też spotkania z native speakerem, a może już wkrótce poczujesz się dostatecznie pewnie, by na własną rękę poznawać osoby z innych państw? Dla osób szukających szybkich postępów rozwiązaniem będzie intensywny kurs angielskiego, który również przełamuje schematy.

Żywy język angielski dla początkujących zamiast podręczników

Istnieje pewien utarty zestaw ćwiczeń i ścieżki, z którymi kojarzy się nauka angielskiego dla początkujących. Być może nie chcesz już nawet myśleć o sztucznych dialogach dotyczących pogody i wykonywanej pracy. Nie musisz – o wiele skuteczniejsze jest uczenie się wprost z żywego, używanego przez ludzi języka. Nie musisz słuchać nagrań dołączonych do podręczników. Możesz od razu obejrzeć serial lub krótki program na BBC. Możesz także włączyć TED i wysłuchać prostego wykładu na intrygujący cię temat.

Podsumowując

Nauka angielskiego od podstaw nie musi wiązać się z ciągłymi początkami i nagłymi końcami. Może być skuteczna, efektywna, przyjemna, jeżeli tylko od samego początku skupisz się na zaplanowaniu efektywnej nauki!

Dodaj komentarz